سه شنبه 25 آبان 1389

ذبح حضرت اسماعیل

   نوشته شده توسط: ضیاء الله ملک زاده بافقی    نوع مطلب :معرق ،

     

عید قربان كه پس از وقوف در عرفات(مرحله شناخت) و مشعر (محل آگاهی و شعور) و منا (سرزمین آرزوها، رسیدن به عشق) فرامى رسد، عید رهایى از تعلقات است. رهایى از هر آنچه غیرخدایى است. در این روز حج گزار، اسماعیل وجودش را، یعنى هر آنچه بدان دلبستگى دنیوى پیدا كرده قربانى مى كند تا سبكبال شود.


صدای پای عید می آید. عید قربان  پاک ترین عیدها است عید سر سپردگی و بندگی است. عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است. عید قربان عید نزدیک شدن به دلهایی است که به قرب الهی رسیده اند. عید قربان عید بر آمدن روزی نو و انسانی نو است.


و اکنون در منایی//،ابراهیمی، و اسماعیلت را به قربانگاه آورده ای اسماعیل تو کیست؟ چیست؟ مقامت؟آبرویت؟ موقعیتت، شغلت؟ پولت؟ خانه ات؟ املاكت؟ ... ؟

این را تو خود میدانی، تو خود آن را، او را – هر چه هست و هر که هست – باید به منا آوری و برای قربانی، انتخاب کنی، من فقط می توانم " نشانیهایش را به تو بدهم:

آنچه تو را، در راه ضعیف می کند، آنچه تو را در "رفتن"، به "ماندن" میخواند، آنچه تو را، در راه "مسئولیت" به تردید می افکند، آنچه تو را به خود بسته است و نگه داشته است، آنچه دلبستگی اش نمی گذارد تا " پیام" رابشنوی، تا حقیقت را اعتراف کنی، آنچه ترا به "فرار" می خواند آنچه ترابه توجیه و تاویل های مصلحت جویانه می کشاند، و عشق به او، کور و کرت می کند  ابراهیمی و "ضعف اسماعیلی" ات، ترا بازیچه ابلیس می سازد. در قله بلندشرفی و سراپا فخر و فضیلتی، در زندگی ات تنها یک چیز هست که برای بدست آوردنش، ازبلندی فرود می آیی، برای از دست ندادنش، همه دستاوردهای ابراهیم وارت را از دست میدهی، او اسماعیل توست، اسماعیل تو ممکن است یک شخص باشد، یا یک شیء، یا یک حالت، یک وضع، و حتی، یک " نقطه ضعف"!    آن را قربانی کن و  سبکبال بقرب الهی درا  

 ضمن تبریک عید سعید قزبان - تابلو ذبح اسماعیل اثر آقای علی یزدان شناس را به این مناسبت قرار می دهم  نوع اثر معرق کاری است به سبک تفکیک رنگ .

 

 

کدامین را انتخاب میکنی ابراهیم؟! خدا را یا خود را ؟ سود را یا ارزش را؟ پیوند را یا رهایی را؟ لذترا یا مسئولیت را؟ پدری را یا پیامبری را؟ بالاخره، "اسماعیلت" را یا" خدایت" را؟

انتخاب کن! ابراهیم.


یکشنبه 23 آبان 1389

طراحی

   نوشته شده توسط: ضیاء الله ملک زاده بافقی    نوع مطلب :طراحی ،

اثر ذیل کاری است از  خانم نعیمه مظفری دانشجوی رشته حقوق   - نامبرده در مسابقات هنری منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامی در سال 88-89 مقام سوم را در رشته طراحی کسب نمود

 


سه شنبه 18 آبان 1389

پیوند آسمانی

   نوشته شده توسط: ضیاء الله ملک زاده بافقی    نوع مطلب :منبت خط ،مناسبت ها ،

همزمان با حلول ماه مبارک ذی الحجه و در اولین روز این ماه عزیز یکی از باشکوه ترین اتفاقات شیرین معنوی دنیای اسلام صورت گرفت که همانا سالروز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) با حضرت فاطمه ( س ) است-
بمناسبت  این پیوند مبارک - پیوند نور امامت با اسوه عصمت  این اثر را  البته با یک روز تاخیر به دوست داران خاندان عصمت و طهارت تقدیم می دارم .
این تابلو را در دو پلان ساخته ام - پلان اول بصورت آجری معرق کاری شده و در پلان دوم   با چوب گردو با ضخامت هفت میلیمتر مشبک کاری انجام شده است - در نهایت  روی کار با سیلر و کیلر جلا داده شده است .


دوشنبه 17 آبان 1389

طراحی باسیاه قلم

   نوشته شده توسط: ضیاء الله ملک زاده بافقی    نوع مطلب :طراحی ،

 طراحی با سیاه قلم ( مداد کنته )  اثری از  خانم هاجر یکه فلاح  دانشجوی رشته حقوق

 


دوشنبه 10 آبان 1389

کلاس خوشنویسی خط ریز با خودکار

   نوشته شده توسط: ضیاء الله ملک زاده بافقی    نوع مطلب :خوشنویسی ،

بنا به درخواست مکرر دانشجویان - یک دوره خوشنویسی با استادی آقای مهدی بلانی عضو انجمن خوشنویسان نوین و دارای مدرک عالی خوشنویسان ایران - در هنر سرا تشکیل گردید .  تشکیل کلاسها  روزهای دوشنبه از ساعت 17 و  سه شنبه ها از ساعت 10 صبح .

 

کلاس خوشنویسی امروز 10/8/1389


شنبه 8 آبان 1389

معرق به سبک تفکیک رنگ

   نوشته شده توسط: ضیاء الله ملک زاده بافقی    نوع مطلب :معرق ،

اثر بیاد ماندنی و ارزشمندی از دوست گرانقدر   محسن کرمی زارع   ابعاد 100 در 80

 


شنبه 1 آبان 1389

آیه الکرسی

   نوشته شده توسط: ضیاء الله ملک زاده بافقی    نوع مطلب :مشبک کاری ،

این تابلو را با ابعاد 90 سانتیمتر در 70 سانتیمتر  در سال 1388 به پایان رساندم . باشد که مورد توجه و عنایت دوستان قرار گیرد - التماس دعا.